Legia Squash Schools

Sekcja Squasha Legii Warszawa powstała w klubie Play2 w podwarszawskich Ładach w 2016 roku, z inicjatywy czterech czołowych Polskich zawodników:

 

• Natalii Ryfy, wielokrotnej mistrzyni i wicemistrzyni Polski oraz aktualnej nr. 1 w Polsce

• Marcina Karwowskiego, trzykrotnego mistrza Polski

• Bartłomieja Wojtunika, medalisty Mistrzostw Polski Masters

• Jakuba Jaworskiego, top 16 PZSQ

 

Tak utytułowany i doświadczony zespół trenerski szybko odniósł pierwsze sukcesy – medale podopiecznych na mistrzostwach Polski już w 2018 roku, czyli zaledwie dwa lata po założeniu sekcji. Wicemistrzem Polski do lat 13 został wtedy Antoni Jakubiec, a świetne czwarte miejsce wywalczył Igor Anisiewicz.

 

To był dopiero początek. Na kolejnych mistrzostwach Sekcja Squasha Legii Warszawa zdominowała imprezę, zdobywając aż 9(!) medali w różnych kategoriach wiekowych, w tym cztery złota. A tydzień później młodzi zawodnicy z Warszawy godnie podsumowali sezon 2018/2019, zdobywając drużynowe mistrzostwo Polski.

 

Odstawiając wyniki na bok, wyróżnia nas rodzinna atmosfera, w której każdy czuje się jak w domu. Organizujemy urodziny w klubie, razem swiętujemy i razem analizujemy porażki. Na pytanie „Gdzie w tym roku macie Wigilię?”, nasi podopieczni odpowiadają bez wahania: „W Akademii!” A to wszystko dlatego, że tworzą ją prawdziwi pasjonaci. Młodzi, energiczni i zostawiający serce na korcie.

 

W 2019 roku we współpracy z Legia Soccer Schools dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu "Legia Schools" i otworzyliśmy nowy projekt Legia Squash Schools, którego celem jest zabawa poprzez sport oraz edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży poprzez promocję aktywnego stylu życia. 

 

Sukcesy sportowe i tak wyjątkowe podejście do dzieci pozwoliły sekcji wystartować z treningami w kolejnych lokalizacjach, których obecnie jest już pięć:

 

• Play Kwadrat, Łady

• Olimpik Park, Marki

• Odlewnicza Squash, Warszawa Białołęka

• Anoya Squash, Stare Babice

• Strefa Ruchu, Książenice

 

Zapraszamy do wspólnych treningów ! 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SQUASH
Zasięg Legia Squash

Liczba zawodników: 42

Liczba lokalizacji: 5

Liczba grup:

Legia Sqush Schools na Instagramie
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Squash Legia (@squash_legia)

Legia Sqush Schools na Facebooku